2013-ban örülhet az, aki valamilyen sporttevékenységre kívánja felhasználni Széchenyi Pihenőkártyájának keretét, a tavalyi módosítások értelmében ugyanis az igénybe vehető szolgáltatások köre a szabadidő alszámlán jelentősen kibővült. Míg eddig csak meglehetősen korlátozottan volt lehetséges a sportok élvezete a kártya segítségével, a szabályozás bővítésével és az egyre bővülő elfogadóhely-hálózattal ezután könnyebb dolga lesz annak, aki rekreáció, egészségmegőrzés vagy egyszerűen szórakozás céljából mozogni akar. A szabadidő és rekreáció zseb idén már olyan lehetőségeket is biztosít, mint a sporteszközök kölcsönzése, sportegyesületi tevékenység fedezése, vagy éppen sporthorgászati napijegyek, horgászbérlet kiváltása, uszodabérlet vásárlása. Még sporttal kapcsolatos képzésekért is fizethetünk, sőt, a pihenőkártya segítségével edzőterembe is járhatunk a fitnesz, wellness szolgáltatások igénybevételén túl.
Az egészségmegőrzést biztosítja az orvosi terápiák, a masszázs igénybevételének lehetősége is, amelyek a fitnesz-wellness szolgáltatásokhoz hasonlóan a legtöbb szállodában, fürdőben már elérhetőek – ráadásul ha jól választ a kártyatulajdonos, egyszerre több alszámláról tudja felhasználni juttatásait, így hatékonyabban tudja elkölteni pénzét.
Ezen intézkedések célja elsősorban az, hogy a kártya minél jobban képes legyen teljesíteni a lakosság egészségmegőrzésének, az általános egészségi állapot javításának célját – ez a kártya kibocsátásakor a gazdasági célkitűzéseken túl az egyik első számú szempont volt. Ugyanezt előremozdíthatja az is, hogy a SZÉP-kártya piacán az egészségpénztárak is kezdenek megjelenni. Az első, mely bejelentette, hogy saját pihenőkártyát bocsát majd ki, a Tempo volt, de biztosan nem az utolsó.
A kártya tehát ezek után még alkalmasabb lesz arra hogy a munkavállalók és családjaik egészségi állapotát megőrizze, szinten tartsa. Magától értetődik, hogy a megfelelő mennyiségű mozgás és szabadidős tevékenység nagyban hozzájárulnak a tesi és lelki egészség megtartásához vagy helyreállításához - és ezzel együtt természetesen hatással vannak a munkahelyi teherbírásra is. Ezért aztán a munkáltatóknak is érdekük, hogy minél inkább kihasználják a szabadidő alszámlát, amely 75 ezer forinttal tölthető fel jelenleg, hiszen így a béren kívüli juttatással nem csak pénzt takaríthatnak meg adókedvezmény formájában, de dolgozóik vitalitását, teherbírását is növelhetik. Egyúttal a kártyatulajdonosnak is előnyös, hogy ha szálláshely, vendéglátás és szabadidő alszmáláiról is igénybe tud venni minél szélesebb körű szolgáltatásokat, ezáltal minél jobban képes kipihenni magát, feltöltődni, s persze ennek gazdaságélénkítő hatása sem elhanyagolható, hiszen a szállodák, hotelek, fürdők így annál több bevételhez jutnak, hozzásegítve a vendéglátóipart a fejlődéshez és a szolgáltatások további bővítéséhez.